Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Marsz Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju

Email Drukuj PDF

Ponad 300 osób wzięło udział w Marszu Niepodległości w naszym mieście. Uczestnicy Marszu zebrali się pod Dębem Katyńskim przy ulicy Mazowieckiej. Na wstępie głos zabrał pan Hieronim Ochnio, który w swoim przemówieniu nawiązał między innymi do patriotycznego charakteru Marszów Niepodległościowych.

Jastrzębski Marsz rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym uczestnicy przeszli ulicą Mazowiecką, al. Piłsudską, 11 listopada oraz 1 maja udając się kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w dzielnicy Zdrój. Tam modlitwę za Ojczyznę poprowadził proboszcz Antoni Pudlik po czym pod tablicami Katyńską i Smoleńską złożono kwiaty i zapalono znicze.

Marsz zakończył się w miejscu, gdzie ma powstać Pomnik Obrońców Jastrzębia-Zdroju. Na koniec uczestnicy udali się do Domu Zdrojowego, gdzie zostali poczęstowani pyszną grochówką.

Należy mieć nadzieję, że w setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę Marsz będzie znacznie liczniejszy.

 

 

 

2 Listopada DZIEŃ ZADUSZNYCH

Email Drukuj PDF

Członkowie oraz sympatycy Kluby Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju oddali cześć bohaterom narodowym.
Odmówili modlitwę i zapalili znicze przy pamiątkowej tablicy Rotmistrza Witolda Pileckiego, na grobie Bohaterskich Obrońców Jastrzębia-Zdroju: starszego ułana Antoniego Kumora i ułana Pawła Sterniczuka oraz na grobie Jana Gajdy.

LAST_UPDATED2 Więcej…
 

Pamięc

Email Drukuj PDF

 

1 września złożyliśmy wiązanki kwiatów oraz zapaliliśmy znicze na grobach ułanów. W ten sposób oddaliśmy hołd obrońcom ziemi Jastrzębskiej. Byliśmy również przy tablicy Rotmistrza Pileckiego i na Bożej Górze.

Ps. Specjalne podziękowania dla kolegów z Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich za przygotowanie oprawy tej uroczystości.

LAST_UPDATED2 Więcej…
 

APEL!

Email Drukuj PDF

 

Szanowni Państwo!

W ostatnich dniach powstał Komitet Społeczny "Żądamy Reformy Sądów", który wystosował apel o jak najszybsze przeprowadzenie reformy wymiaru sprawiedliwości. W ciągu dwóch miesięcy komitet chce zebrać milion podpisów.

W związku z tym zwracamy się do mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i nie tylko, o przyłączenie się do tej inicjatywy.

Jeżeli nie chcesz by totalna opozycja wspierana przez brukselskich biurokratów typu Juncker, Timmermans decydowali o tym, jak w naszej ojczyźnie ma wyglądać wymiar sprawiedliwości

PODPISZ PETYCJĘ

 

Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

przewodniczący Leszek Baran

foto rp.pl

 

 

Awans

Email Drukuj PDF

Po zwycięstwie GKS Jastrzębie 1962 nad rezerwami Miedz Legnica 4:0 nasz Klub uzyskał awans do I I ligi.

Klub GP w Jastrzębiu-Zdroju składa gratulacje wszystkim, którzy się do tego przyczynili.


fot: Arkadiusz Kogut/gksjastrzebie.com

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL