Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Spotkanie Noworoczno-Opłatkowe

Email Drukuj PDF

 

Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju oraz Stowarzyszenie Chwała Bohaterom-Pamięć i Rekonstrukcja zaprasza na spotkanie Noworoczno-Opłatkowe do restauracji Hawana 19 stycznia piątek godz. 17:00.

 

 

Życzenia Bożonarodzeniowo-Noworoczne 2017

Email Drukuj PDF

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim sympatykom, przyjaciołom oraz ich rodzinom: Obfitości Łask Bożych, opieki Bożej Dzieciny, wielu radosnych i głębokich przeżyć, wewnętrznego spokoju. Niech Nowo Narodzony Jezus obdarza Was swoim błogosławieństwem w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku.
życzy Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

 

 

 

Barbórka 2017

Email Drukuj PDF

 

Z okazji nadchodzącej Barbórki pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalń i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami i uprasza dla Was Błogosławieństwo Boże na każdy dzień Waszej odpowiedzialnej pracy.


Najserdeczniejsze życzenia składamy również wszystkim emerytom branży górniczej, niech św. Barbara dalej oręduje i wyprasza Wam potrzebne łaski.

Życzy Klub Gazety Polskiej Jastrzębie-Zdrój.
Szczęść Boże!

 

 

 

Marsz Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju

Email Drukuj PDF

Ponad 300 osób wzięło udział w Marszu Niepodległości w naszym mieście. Uczestnicy Marszu zebrali się pod Dębem Katyńskim przy ulicy Mazowieckiej. Na wstępie głos zabrał pan Hieronim Ochnio, który w swoim przemówieniu nawiązał między innymi do patriotycznego charakteru Marszów Niepodległościowych.

Jastrzębski Marsz rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym uczestnicy przeszli ulicą Mazowiecką, al. Piłsudską, 11 listopada oraz 1 maja udając się kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w dzielnicy Zdrój. Tam modlitwę za Ojczyznę poprowadził proboszcz Antoni Pudlik po czym pod tablicami Katyńską i Smoleńską złożono kwiaty i zapalono znicze.

Marsz zakończył się w miejscu, gdzie ma powstać Pomnik Obrońców Jastrzębia-Zdroju. Na koniec uczestnicy udali się do Domu Zdrojowego, gdzie zostali poczęstowani pyszną grochówką.

Należy mieć nadzieję, że w setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę Marsz będzie znacznie liczniejszy.

 

 

 

2 Listopada DZIEŃ ZADUSZNYCH

Email Drukuj PDF

Członkowie oraz sympatycy Kluby Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju oddali cześć bohaterom narodowym.
Odmówili modlitwę i zapalili znicze przy pamiątkowej tablicy Rotmistrza Witolda Pileckiego, na grobie Bohaterskich Obrońców Jastrzębia-Zdroju: starszego ułana Antoniego Kumora i ułana Pawła Sterniczuka oraz na grobie Jana Gajdy.

LAST_UPDATED2 Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL