Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Email Drukuj PDF

 

W sobotę 7 stycznia we wczesnych godzinach rannych udaliśmy się do Częstochowy na IX Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę.

Po przyjeździe do Częstochowy rozgrzaliśmy się gorącą herbatą. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, gdzie o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Msza św. Homilię wygłosił duszpasterz środowisk kibicowskich ks. Jarosław Wąsowicz. Po Mszy św. zostały poświęcone flagi oraz szaliki klubowe.

Więcej…
 

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI PARA PREZYDENCKA NA ORSZAKU W CIESZYNIE

Email Drukuj PDF

 

Prezydent Andrzej Duda wraz małżonką wzięli udział w Orszaku Trzech Króli w Cieszynie.
Uroczystośc rozpoczęto Mszą św. w kościele św. Marii Magdaleny pod przewodnictwem biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindela.


Po zakończeniu liturgii Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju wraz z Kibicami GKS-u Jastrzębie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli na czele którego szła Para Prezydencka. Udano się na zabytkowy rynek, gdzie spotkały się orszaki z innych cieszyńskich parafii. Mimo dużego mrozu, uczestniczyły w nim setki wiernych.

Więcej…
 

Marsz Niepodległości

Email Drukuj PDF

 


Kolejny już 7 Marsz Niepodległości w Warszawie za nami. W tym roku 11 listopada przypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.W Warszawie odbyły się oficjalne uroczystości na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, w których udział wziął prezydent. Później ulicami stolicy przeszedł Marsz Niepodległości. Według organizatorów udział w nim wzięło ponad 100 tys. osób.

Więcej…
 

1 Listopad Dzień Wszystkich Świętych

Email Drukuj PDF

 

Członkowie oraz sympatycy Kluby Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju oddali cześć bohaterom narodowym w miejscach ich upamiętnia.

Odmówili modlitwę i zapalili znicze przy pamiątkowej tablicy Rotmistrza Witolda Pileckiego, na grobie Bohaterskich Obrońców Jastrzębia-Zdroju: starszego ułana Antoniego Kumora i ułana Pawła Sterniczuka oraz na dziedzińcu Kościoła NSPJ w dzielnicy Zdrój przy pamiątkowych tablicach upamiętniających pomordowanych w Katyniu oraz ofiary katastrofy smoleńskiej.


"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać" Witold Pilecki

Więcej…
 

Rocznica Porozumień Jastrzębskich

Email Drukuj PDF

Członkowie Klubu Gazety Polskiej wzięli udział w 36 rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła, której przewodniczył biskup pomocniczy Marek Szkudło.

W liturgii wzięła udział m.in. premier Beata Szydło.
Później delegacie udały się pod pomnik przy KWK "Zofiówka" gdzie głos zaprała Pani premier Beata Szydło oraz przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda. Podczas uroczystości odczytano także list prezydenta Andrzeja Dudy. 
Następnie delegacje oraz członkowie Gazety Polskiej złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL