Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

V Bieg Katyński - relacja

Email Drukuj PDF

10 kwietnia w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbył się Bieg Katyńsko-Smoleński. Przed Biegiem na dziedzińcu kościoła w dzielnicy Zdrój pod tablicami Katyńską i Smoleńską przybyłe delegacje : Klub Gazety Polskiej, TKKF MORSY, Kibice GKS-u Jastrzębie, Stowarzyszenie "Chwała Bohaterom - Pamięć i Rekonstrukcja", Zespół Szkół Zawodowych NR2, NSZZ Solidarność KWK Jas-Mos,  IPN Katowice złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Modlitwę poprowadził Ksiądz Proboszcz Antoni Pudlik.

Więcej…
 

Budapeszt 2014

Email Drukuj PDF

15 marca Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju po raz trzeci wziął udział w wyjeździe do Budapesztu z okazji Święta Narodowego Węgier. W wyjeździe uczestniczyły ponadto Kluby Gazety Polskiej z Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Raciborza, Opola oraz członkowie Stowarzyszenia "Chwała Bohaterom - Pamięć i Rekonstrukcja" z Jastrzębia-Zdroju. Ważnym akcentem uroczystości w stolicy Węgier było wręczenie Burmistrzowi Budapesztu przez Redaktora Naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza szabli podarowanej przez patriotyczne środowiska naszego miasta.

Więcej…
 

Miesięcznica 10 lutego 2014

Email Drukuj PDF

10 lutego członkowie Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju , Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska oraz Kibice GKS-u Jastrzębie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicami katyńską i smoleńską znajdującymi się przy kościele w dzielnicy Zdrój.

Więcej…
 

Uroczystości w Stonawie

Email Drukuj PDF

26 stycznia w Stonawie członkowie IS Pamięć Jastrzębska, Klubu Gazety Polskiej oraz Stowarzyszenia Chwała Bohaterom wzięli udział w uroczystościach 85 rocznicy zbrodni jakiej dokonało czeskie żołdactwo w 1919 roku. Wziętych do niewoli polskich żołnierzy (którym brakło amunicji) z kompani wadowickiej Czesi wymordowali, zakłuwając ich bagnetami. W tym samym dniu uczestniczyliśmy w pikiecie w Katowicach gdzie środowiska patriotyczne domagały się usunięcia monumentu gloryfikującego sowieckich wyzwolicieli czyt. Okupantów. Przypominamy, że w naszym mieście mamy podobny problem no i oczywiście ulice sławiących polakożerców.

Precz z Komuną!

Więcej…
 

Noworoczne spotkanie opłatkowe 2014

Email Drukuj PDF

15 stycznia w restauracji Hawana odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy naszego Klubu, członkowie Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska oraz zaproszeni Goście z Cieszyna, Zebrzydowic oraz Mszanej. Na wstępie przewodniczący Klubu Leszek Baran złożył sprawozdanie za rok 2013 oraz poinformował zebranych o zamierzeniach na rok 2014. Przy akompaniamencie gitary śpiewano kolędy, nie zabrakło również pieśni patriotycznej. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL