Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Email Drukuj PDF

 

Z okazji Narodowego święta Żołnierzy Wyklętych mieszkańcy miasta Jastrzębie-Zdrój oddali hołd bohaterom.


Złożono kwiaty i zapalono znicze przy pamiątkowej tablicy poświęconej Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.


Ponadto odczytano nazwiska niektórych żołnierzy pomordowanych przez funkcjonariuszy aparatu komunistycznej służby bezpieczeństwa. Na koniec zmówiono modlitwę w intencji żołnierzy niezłomnych.


Warto podkreślić fakt, że święto to zawdzięczamy śp. Prezydentowi profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu i śp. Prezesowi IPN-u Januszowi Kurtyce, którzy zginęli w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM  !!!

Więcej…
 

1 Marca Dzień Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

1 Marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Klub "GP" w Jastrzębiu-Zdroju wraz z Kibicami GKS-u Jastrzębie zapraszają o godz. 17.00 na ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jastrzębiu-Zdroju.
Oddajmy Cześć Bohaterom!

Więcej…
 

Paweł Piekarczyk kolejny raz w Jastrzębiu-Zdroju

Email Drukuj PDF

20 stycznia w Restauracji "Hawana" odbył się koncert Pawła Piekarczyka. Organizatorem był Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju a współorganizatorem Kibice GKS-u Jastrzębie.

Więcej…
 

IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Email Drukuj PDF

 

W sobotę 7 stycznia we wczesnych godzinach rannych udaliśmy się do Częstochowy na IX Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę.

Po przyjeździe do Częstochowy rozgrzaliśmy się gorącą herbatą. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, gdzie o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Msza św. Homilię wygłosił duszpasterz środowisk kibicowskich ks. Jarosław Wąsowicz. Po Mszy św. zostały poświęcone flagi oraz szaliki klubowe.

Więcej…
 

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI PARA PREZYDENCKA NA ORSZAKU W CIESZYNIE

Email Drukuj PDF

 

Prezydent Andrzej Duda wraz małżonką wzięli udział w Orszaku Trzech Króli w Cieszynie.
Uroczystośc rozpoczęto Mszą św. w kościele św. Marii Magdaleny pod przewodnictwem biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindela.


Po zakończeniu liturgii Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju wraz z Kibicami GKS-u Jastrzębie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli na czele którego szła Para Prezydencka. Udano się na zabytkowy rynek, gdzie spotkały się orszaki z innych cieszyńskich parafii. Mimo dużego mrozu, uczestniczyły w nim setki wiernych.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL