Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Koncert Patriotyczny w Katowicach

Email Drukuj PDF

6 czerwca byliśmy na patriotycznym koncercie w Katowicach. Wystąpiły na nim liczne zespoły, wśród nich Sebastian Rydel oraz historyczno-patriotyczna formacja Forteca (na zdjęciu z nami). Informujemy, że czynimy starania aby Forteca dała koncert w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Więcej…
 

Wykład ks. Rafała

Email Drukuj PDF

Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu oraz Żołnierzom Wyklętym poświęcone było spotkanie, które odbyło się 30 maja w restauracji "Hawana" w Jastrzębiu-Zdroju. Na zaproszenie przewodniczącego lokalnego Klubu Gazety Polskiej Leszka Barana oraz Kibiców GKS'u Jastrzębie odpowiedział ksiądz Rafał z Cieszyna, który wygłosił żarliwą prelekcję na temat zapomnianych przez historię Bohaterów Powojennej Polski. W swoim wystąpieniu Kapłan zwrócił szczególną uwagę na wartości takie jak prawda, moralność i oddanie Ojczyźnie, które próbują być skutecznie gnębione przez grupy nacisku wobec środowisk patriotycznych.

Po spotkaniu odbyła się zbiórka funduszy na budowę Pomnika Obrońców Jastrzębia-Zdroju.

Więcej…
 

Zbiórka na Pomnik

Email Drukuj PDF

W sobotę 24 maja pod bramą główną Stadionu Miejskiego w Jastrzębiu Zdroju przed meczem piłkarskim pomiędzy GKS'em Jastrzębie a Iskrą Pszczyna odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz budowy pomnika Obrońców Jastrzębia-Zdroju. W kweście wzięli udział przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej oraz Kibice GKS'u Jastrzębie.

Więcej…
 

Relacja z majowego spotkania

Email Drukuj PDF

Z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej 8 maja 2014 r. doszło do spotkania w sprawie budowy pomnika Bohaterskim Obrońcom Miasta Jastrzębie-Zdrój. Bitwa miała miejsce 1 września 1939 r. na Bożej Górze. W spotkaniu wzięli udział: Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju, kibice GKS'u Jastrzębie oraz Stowarzyszenie "Chwała Bohaterom - Pamięć i Rekonstrukcja". Obecni zadeklarowali, że dołożą wszelkich starań aby pomnik został odsłonięty 1 września 2014 r. w 75 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

 

V Bieg Katyński - relacja

Email Drukuj PDF

10 kwietnia w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbył się Bieg Katyńsko-Smoleński. Przed Biegiem na dziedzińcu kościoła w dzielnicy Zdrój pod tablicami Katyńską i Smoleńską przybyłe delegacje : Klub Gazety Polskiej, TKKF MORSY, Kibice GKS-u Jastrzębie, Stowarzyszenie "Chwała Bohaterom - Pamięć i Rekonstrukcja", Zespół Szkół Zawodowych NR2, NSZZ Solidarność KWK Jas-Mos,  IPN Katowice złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Modlitwę poprowadził Ksiądz Proboszcz Antoni Pudlik.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL