Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Relacja z majowego spotkania

Email Drukuj PDF

Z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej 8 maja 2014 r. doszło do spotkania w sprawie budowy pomnika Bohaterskim Obrońcom Miasta Jastrzębie-Zdrój. Bitwa miała miejsce 1 września 1939 r. na Bożej Górze. W spotkaniu wzięli udział: Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju, kibice GKS'u Jastrzębie oraz Stowarzyszenie "Chwała Bohaterom - Pamięć i Rekonstrukcja". Obecni zadeklarowali, że dołożą wszelkich starań aby pomnik został odsłonięty 1 września 2014 r. w 75 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

 

V Bieg Katyński - relacja

Email Drukuj PDF

10 kwietnia w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbył się Bieg Katyńsko-Smoleński. Przed Biegiem na dziedzińcu kościoła w dzielnicy Zdrój pod tablicami Katyńską i Smoleńską przybyłe delegacje : Klub Gazety Polskiej, TKKF MORSY, Kibice GKS-u Jastrzębie, Stowarzyszenie "Chwała Bohaterom - Pamięć i Rekonstrukcja", Zespół Szkół Zawodowych NR2, NSZZ Solidarność KWK Jas-Mos,  IPN Katowice złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Modlitwę poprowadził Ksiądz Proboszcz Antoni Pudlik.

Więcej…
 

Budapeszt 2014

Email Drukuj PDF

15 marca Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju po raz trzeci wziął udział w wyjeździe do Budapesztu z okazji Święta Narodowego Węgier. W wyjeździe uczestniczyły ponadto Kluby Gazety Polskiej z Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Raciborza, Opola oraz członkowie Stowarzyszenia "Chwała Bohaterom - Pamięć i Rekonstrukcja" z Jastrzębia-Zdroju. Ważnym akcentem uroczystości w stolicy Węgier było wręczenie Burmistrzowi Budapesztu przez Redaktora Naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza szabli podarowanej przez patriotyczne środowiska naszego miasta.

Więcej…
 

Miesięcznica 10 lutego 2014

Email Drukuj PDF

10 lutego członkowie Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju , Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska oraz Kibice GKS-u Jastrzębie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicami katyńską i smoleńską znajdującymi się przy kościele w dzielnicy Zdrój.

Więcej…
 

Uroczystości w Stonawie

Email Drukuj PDF

26 stycznia w Stonawie członkowie IS Pamięć Jastrzębska, Klubu Gazety Polskiej oraz Stowarzyszenia Chwała Bohaterom wzięli udział w uroczystościach 85 rocznicy zbrodni jakiej dokonało czeskie żołdactwo w 1919 roku. Wziętych do niewoli polskich żołnierzy (którym brakło amunicji) z kompani wadowickiej Czesi wymordowali, zakłuwając ich bagnetami. W tym samym dniu uczestniczyliśmy w pikiecie w Katowicach gdzie środowiska patriotyczne domagały się usunięcia monumentu gloryfikującego sowieckich wyzwolicieli czyt. Okupantów. Przypominamy, że w naszym mieście mamy podobny problem no i oczywiście ulice sławiących polakożerców.

Precz z Komuną!

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL