Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Gibraltar

Email Drukuj PDF

Podczas wyjazdu na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej z reprezentacją Gibraltaru o awans do mistrzostw Europy 2016 przedstawiciele kibiców GKS-u Jastrzębie udali się na miejsce pamięci o katastrofie lotniczej z 4 lipca 1943 roku, w której zginął m.in. Gen. Władysław Sikorski. Kibice złożyli tam kwiaty i wieńce, a także zawiesili biało-czerwone szarfy GKS-u Jastrzębie oraz Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Więcej…
 

Hołd obrońcom Jastrzębia - relacja

Email Drukuj PDF

Wraz z Kibicami GKS'u Jastrzębie pierwszego września br, w siedemdziesiątą piątą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej spotkaliśmy się na cmentarzu parafialnym kościoła pw. Świętej Katarzyny w Jastrzębiu-Zdroju aby uczcić pamięć poległym Obrońcom Bożej Góry, wzniesienia gdzie rozegrała się jedna z pierwszych bitew kampanii wrześniowej. Na grobie bohaterskich ułanów Antoniego Kumora i Paweł Sterniczuka zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwę. O oprawę spotkania zadbali Kibice.

Więcej…
 

Koncert Patriotyczny w Katowicach

Email Drukuj PDF

6 czerwca byliśmy na patriotycznym koncercie w Katowicach. Wystąpiły na nim liczne zespoły, wśród nich Sebastian Rydel oraz historyczno-patriotyczna formacja Forteca (na zdjęciu z nami). Informujemy, że czynimy starania aby Forteca dała koncert w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Więcej…
 

Wykład ks. Rafała

Email Drukuj PDF

Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu oraz Żołnierzom Wyklętym poświęcone było spotkanie, które odbyło się 30 maja w restauracji "Hawana" w Jastrzębiu-Zdroju. Na zaproszenie przewodniczącego lokalnego Klubu Gazety Polskiej Leszka Barana oraz Kibiców GKS'u Jastrzębie odpowiedział ksiądz Rafał z Cieszyna, który wygłosił żarliwą prelekcję na temat zapomnianych przez historię Bohaterów Powojennej Polski. W swoim wystąpieniu Kapłan zwrócił szczególną uwagę na wartości takie jak prawda, moralność i oddanie Ojczyźnie, które próbują być skutecznie gnębione przez grupy nacisku wobec środowisk patriotycznych.

Po spotkaniu odbyła się zbiórka funduszy na budowę Pomnika Obrońców Jastrzębia-Zdroju.

Więcej…
 

Zbiórka na Pomnik

Email Drukuj PDF

W sobotę 24 maja pod bramą główną Stadionu Miejskiego w Jastrzębiu Zdroju przed meczem piłkarskim pomiędzy GKS'em Jastrzębie a Iskrą Pszczyna odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz budowy pomnika Obrońców Jastrzębia-Zdroju. W kweście wzięli udział przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej oraz Kibice GKS'u Jastrzębie.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL