Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Miesięcznica 10 lutego 2014

Email Drukuj PDF

10 lutego członkowie Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju , Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska oraz Kibice GKS-u Jastrzębie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicami katyńską i smoleńską znajdującymi się przy kościele w dzielnicy Zdrój.

Więcej…
 

Uroczystości w Stonawie

Email Drukuj PDF

26 stycznia w Stonawie członkowie IS Pamięć Jastrzębska, Klubu Gazety Polskiej oraz Stowarzyszenia Chwała Bohaterom wzięli udział w uroczystościach 85 rocznicy zbrodni jakiej dokonało czeskie żołdactwo w 1919 roku. Wziętych do niewoli polskich żołnierzy (którym brakło amunicji) z kompani wadowickiej Czesi wymordowali, zakłuwając ich bagnetami. W tym samym dniu uczestniczyliśmy w pikiecie w Katowicach gdzie środowiska patriotyczne domagały się usunięcia monumentu gloryfikującego sowieckich wyzwolicieli czyt. Okupantów. Przypominamy, że w naszym mieście mamy podobny problem no i oczywiście ulice sławiących polakożerców.

Precz z Komuną!

Więcej…
 

Noworoczne spotkanie opłatkowe 2014

Email Drukuj PDF

15 stycznia w restauracji Hawana odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy naszego Klubu, członkowie Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska oraz zaproszeni Goście z Cieszyna, Zebrzydowic oraz Mszanej. Na wstępie przewodniczący Klubu Leszek Baran złożył sprawozdanie za rok 2013 oraz poinformował zebranych o zamierzeniach na rok 2014. Przy akompaniamencie gitary śpiewano kolędy, nie zabrakło również pieśni patriotycznej. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

Więcej…
 

Grudniowe spotkanie Klubu

Email Drukuj PDF

W czwartek 19 grudnia br. w restauracji "Hawana" odbyło się comiesięczne spotkanie członków i sympatyków Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju, podczas którego omówiono kwestie związane z przyszłorocznymi wyborami do europarlamentu oraz samorządów lokalnych. Podczas zebrania ustalono, że tradycyjne spotkanie noworoczno-opłatkowe Klubu oraz jego Gości odbędzie się 16 stycznia o godzinie 17:00 w restauracji "Hawana". Serdecznie zapraszamy !

 

11 listopada 2013 uczciliśmy Święto Niepodległości w Krakowie

Email Drukuj PDF

Członkowie naszego KGP wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w Krakowie, które przebiegły w bardzo uroczystej atmosferze. W programie obchodów znalazły się m.in. dwie msze św. w intencji Ojczyzny oraz w intencji śp. Pary Prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich i wszystkich Ofiar tragedii nad Smoleńskiem sprawowane przez biskupów Archidiecezji Krakowskiej w Katedrze na Wawelu. Na zaproszenie klubów "Gazety Polskiej" w ramach Święta Niepodległości do Krakowa przybyła 500-osobowa grupa naszych przyjaciół z Węgier.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL