Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

11 listopada 2013 uczciliśmy Święto Niepodległości w Krakowie

Email Drukuj PDF

Członkowie naszego KGP wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w Krakowie, które przebiegły w bardzo uroczystej atmosferze. W programie obchodów znalazły się m.in. dwie msze św. w intencji Ojczyzny oraz w intencji śp. Pary Prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich i wszystkich Ofiar tragedii nad Smoleńskiem sprawowane przez biskupów Archidiecezji Krakowskiej w Katedrze na Wawelu. Na zaproszenie klubów "Gazety Polskiej" w ramach Święta Niepodległości do Krakowa przybyła 500-osobowa grupa naszych przyjaciół z Węgier.

Więcej…
 

Złożenie kwiatów na Cmentarzu w Charkowie

Email Drukuj PDF

Udających się na mecz reprezentacji Polski z Ukrainą Kibice GKS-u w imieniu własnym oraz Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju złożyli kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Ofiar Totalitaryzmu w Charkowie. Cmentarz powstał z inicjatywy Federacji Rodzin Katyńskich w latach 1999-2000 r. Spoczywa na nim 4 302 oficerów Wojska Polskiego i polskich cywilów zamordowanych przez NKWD. Polscy jeńcy wojenni spoczywający na cmentarzu zostali przewiezieni w 1940 roku do Charkowa z obozów w Starobielsku i rozstrzelani w piwnicach obwodowego zarządu NKWD w Charkowie.

 

Więcej…
 

Nadzwyczajny Zjazd Klubów Gazety Polskiej w Licheniu

Email Drukuj PDF

KGP w Jastrzębiu Zdroju wziął udział w Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów GP, który odbył się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym w dniach 4-6 października 2013 r.

Więcej…
 

Prezentacja filmu poświęconego śp. Annie Walentynowicz

Email Drukuj PDF

Dnia 27 września 2013 r. w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się autorska prezentacja filmu dokumentalnego Grzegorza W. Tomczaka o śp. Annie Walentynowicz pt. "...Musimy się na nowo policzyć...". Bazą bardzo interesującego filmu było spotkanie śp. Anny Walentynowicz z Panią Natalią Piekarską-Poneta, zasłużoną opozycjonistką z Rybnika, które miało miejsce w 2008 r.

Więcej…
 

Uczestniczyliśmy w proteście - 14 września 2013 r.

Email Drukuj PDF

Dnia 14 września 2013 r. w Warszawie, w ramach ogólnopolskich dni protestu 11-14 września 2013 r., członkowie Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział w marszu pod nazwą "DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA".

Protestowaliśmy z wieloma Klubami Gazety Polskiej z całego kraju, a nawet zagranicy, głównym organizatorem protestu NSZZ "Solidarność" oraz różnymi związkami branżowymi.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL