Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

IV Bieg Katyński

Email Drukuj PDF

W 73 rocznicę zbrodni w lesie katyńskim, 10 kwietnia w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbył się IV Bieg Katyński. Organizator biegu, Pan Henryk Ochnio z Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska w krótkim wystąpieniu przypomniał o tym bolesnym dla Polaków wydarzeniu.

Więcej…
 

Puchar dla kibiców GKS Jastrzębie

Email Drukuj PDF

23. marca br. w Hali "Omega" w Jastrzębiu-Zdroju odbył się Halowy Turniej w piłce nożnej "HOOLIK 2013".

Po półfinałowych meczach, przy wypełnionej po brzegi hali, przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju oraz Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska wręczyli kibicom GKS Jastrzębie dyplom i puchar ufundowany przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika Obrońców Jastrzębia.

Więcej…
 

Byliśmy w Budapeszcie - 15 marca 2013 r.

Email Drukuj PDF

15-go marca 2013 r. KGP w Jastrzębiu-Zdroju zorganizował autokarowy wyjazd do Budapesztu w ramach II Wielkiego Wyjazdu na Węgry organizowanego przez Kluby Gazety Polskiej. Celem wyjazdu było wyrażenie poparcia dla dążeń Narodu Węgierskiego i wielu pozytywnych zmian wprowadzanych pod przywództwem premiera Węgier - Viktora Orbana.

Więcej…
 

Marcowe spotkanie KGP - 07 marca 2012

Email Drukuj PDF

07 marca 2012 r. odbyło się spotkanie KGP w Jastrzębiu-Zdroju, w którym uczestniczyli zaproszeni goście:

  • Andrzej Rozpłochowski, który prezentował 2-gi tom swej książki wspomnieniowej pt."Postawią ci szubienicę"
  • Przemysław Miśkiewicz, który jako jeden z redaktorów "Encyklopedii Solidarności -  Opozycja w PRL 1976-1989" promował wydanie t.II tej encyklopedii.
Więcej…
 

1-go marca 2013 w Jastrzębiu-Zdroju uczczono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

Z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu- Zdroju i Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska złożyli hołd bohaterom powstania niepodległościowego, jakim była w istocie walka prowadzona z sowieckim okupantem przez żołnierzy AK, WIN-u NSZ-tu, KWP i innych  formacji niepodległościowych. Żołnierze Państwa Podziemnego walczyli z dwoma wrogami z Niemcami i Sowietami, a po 1945 r. - z funkcjonariuszami NKWD, UBP i KBW.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL