Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Byliśmy w Budapeszcie - 15 marca 2013 r.

Email Drukuj PDF

15-go marca 2013 r. KGP w Jastrzębiu-Zdroju zorganizował autokarowy wyjazd do Budapesztu w ramach II Wielkiego Wyjazdu na Węgry organizowanego przez Kluby Gazety Polskiej. Celem wyjazdu było wyrażenie poparcia dla dążeń Narodu Węgierskiego i wielu pozytywnych zmian wprowadzanych pod przywództwem premiera Węgier - Viktora Orbana.

Więcej…
 

Marcowe spotkanie KGP - 07 marca 2012

Email Drukuj PDF

07 marca 2012 r. odbyło się spotkanie KGP w Jastrzębiu-Zdroju, w którym uczestniczyli zaproszeni goście:

  • Andrzej Rozpłochowski, który prezentował 2-gi tom swej książki wspomnieniowej pt."Postawią ci szubienicę"
  • Przemysław Miśkiewicz, który jako jeden z redaktorów "Encyklopedii Solidarności -  Opozycja w PRL 1976-1989" promował wydanie t.II tej encyklopedii.
Więcej…
 

1-go marca 2013 w Jastrzębiu-Zdroju uczczono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

Z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu- Zdroju i Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska złożyli hołd bohaterom powstania niepodległościowego, jakim była w istocie walka prowadzona z sowieckim okupantem przez żołnierzy AK, WIN-u NSZ-tu, KWP i innych  formacji niepodległościowych. Żołnierze Państwa Podziemnego walczyli z dwoma wrogami z Niemcami i Sowietami, a po 1945 r. - z funkcjonariuszami NKWD, UBP i KBW.

Więcej…
 

Stanisław Michalkiewicz w Jastrzębiu-Zdroju

Email Drukuj PDF

Na zaproszenie KGP w Jastrzębiu-Zdroju 15 lutego 2013 gościliśmy w sali Domu Zdrojowego red. Stanisława Michalkiewicza z prelekcją na temat "Polska wobec kryzysu".

Temat bardzo aktualny i podany w jak zwykle ciekawej i barwnej formie wysłuchało z wielkim zainteresowaniem prawie 200 osób, wśród których był poseł PiS Grzegorz Matusiak.

Więcej…
 

150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Email Drukuj PDF

8 lutego 2013 r. w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowana została uroczysta Akademia z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego 1863 r. połączona z galą i wręczeniem nagród rozstrzygniętego okolicznościowego konkursu historycznego "Gloria Victis".

W bardzo pięknie zorganizowanej przez grono pedagogiczne i młodzież patriotycznej gali uczestniczyli zaproszeni goście: Andrzej Kamiński - z Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska, Krzysztof Banaś - z Familii Szlacheckiej Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej, a także członkowie Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju z jego przewodniczącym Leszkiem Baranem.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL