Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Stanisław Michalkiewicz w Jastrzębiu-Zdroju

Email Drukuj PDF

Na zaproszenie KGP w Jastrzębiu-Zdroju 15 lutego 2013 gościliśmy w sali Domu Zdrojowego red. Stanisława Michalkiewicza z prelekcją na temat "Polska wobec kryzysu".

Temat bardzo aktualny i podany w jak zwykle ciekawej i barwnej formie wysłuchało z wielkim zainteresowaniem prawie 200 osób, wśród których był poseł PiS Grzegorz Matusiak.

Więcej…
 

150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Email Drukuj PDF

8 lutego 2013 r. w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowana została uroczysta Akademia z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego 1863 r. połączona z galą i wręczeniem nagród rozstrzygniętego okolicznościowego konkursu historycznego "Gloria Victis".

W bardzo pięknie zorganizowanej przez grono pedagogiczne i młodzież patriotycznej gali uczestniczyli zaproszeni goście: Andrzej Kamiński - z Inicjatywy Społecznej Pamięć Jastrzębska, Krzysztof Banaś - z Familii Szlacheckiej Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej, a także członkowie Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju z jego przewodniczącym Leszkiem Baranem.

Więcej…
 

Rozpoczęliśmy 2013 rok - spotkanie opłatkowe

Email Drukuj PDF

17 stycznia 2013 r. w Restauracji "Hawana" odbyło się pierwsze z comiesięcznych spotkań Klubu GP w Jastrzębiu-Zdroju w nowym roku. Spotkanie połączone było z tradycyjnym opłatkiem świątecznym, który w trakcie spotkania poświecił ks. prałat Bernard Czernecki - kapelan Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" i wieloletni proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju. Tym razem współorganizatorami pięknego spotkania, w którym wzięło udział 70 osób, była Inicjatywa Społeczna "Pamięć Jastrzębska".

Więcej…
 

Uczczono rocznicę pacyfikacji kopalni "Zofiówka"

Email Drukuj PDF

Dokładnie 31 lat temu, czyli 15 grudnia 1981 roku na terenie kopalni "Manifest Lipcowy" (dziś "Zofiówka) w Jastrzębiu-Zdroju doszło do brutalnej pacyfikacji strajkujących górników przez Zmotoryzowane Oddziały Milicji Obywatelskiej pod dowództwem płk. Kazimierza Wilczyńskiego. W wyniku działań wojskowych i otwarcia ognia z ostrej amunicji obrażenia odniosło 11 cywili.

Więcej…
 

Koncert Pawła Piekarczyka

Email Drukuj PDF

10 grudnia gościem Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju był Paweł Piekarczyk. Współorganizatorem spotkania była Inicjatywa Społeczna Pamięć Jastrzębska. Na spotkanie przybyli: Anna Zaskórska, Andrzej Kamiński, którzy uczestniczyli w śląskiej głodówce w Tarnowskich Górach w obronie nauczania lekcji historii, działacze Domu Polskiego w Cierlicku (Republika Czeska), członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju, nasi sympatycy z gminy Godów, Mszana, Zebrzydowice.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL