Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Witamy na naszej stronie kgpjastrzebie.pl

Uczczono rocznicę pacyfikacji kopalni "Zofiówka"

Email Drukuj PDF

Dokładnie 31 lat temu, czyli 15 grudnia 1981 roku na terenie kopalni "Manifest Lipcowy" (dziś "Zofiówka) w Jastrzębiu-Zdroju doszło do brutalnej pacyfikacji strajkujących górników przez Zmotoryzowane Oddziały Milicji Obywatelskiej pod dowództwem płk. Kazimierza Wilczyńskiego. W wyniku działań wojskowych i otwarcia ognia z ostrej amunicji obrażenia odniosło 11 cywili.

Więcej…
 

Koncert Pawła Piekarczyka

Email Drukuj PDF

10 grudnia gościem Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju był Paweł Piekarczyk. Współorganizatorem spotkania była Inicjatywa Społeczna Pamięć Jastrzębska. Na spotkanie przybyli: Anna Zaskórska, Andrzej Kamiński, którzy uczestniczyli w śląskiej głodówce w Tarnowskich Górach w obronie nauczania lekcji historii, działacze Domu Polskiego w Cierlicku (Republika Czeska), członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju, nasi sympatycy z gminy Godów, Mszana, Zebrzydowice.

Więcej…
 

Msza św. za Ojczyznę

Email Drukuj PDF

8 grudnia członkowie Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju oraz inicjatywy społecznej "Pamięć Jastrzębska" uczestniczyli we mszy św. za Ojczyznę w kościele "na górce". Po mszy złożyli wiązanki kwiatów i odmówili modlitwę, którą poprowadził ks. Prałat Bernard Czernecki.

Więcej…
 

Odbyło się zebranie

Email Drukuj PDF

6 grudnia br. odbyło się zebranie członków Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Podczas spotkania odczytano komunikat o włączeniu naszego klubu do "Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Obrońców Ziemi Jastrzębskiej i Obchodów Września 1939 roku w Jastrzębiu-Zdroju". Treść komunikatu oraz projekt pomnika publikujemy poniżej.

Więcej…
 

Marsz Niepodległości

Email Drukuj PDF

W niedzielę 11 listopada pomimo początkowych trudności i policyjnych prowokacji ulicami Warszawy przeszedł wielotysięczny Marsz Niepodległości zorganizowany przez środowiska patriotyczne. Wyjazd zorganizował Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju a udział wzięła w nim liczna grupa sympatyków z Wodzisławia Śląskiego, Rybnika i Żor.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL