Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
kgpjastrzebie.pl

Spotkanie na cmentarzu

Email Drukuj PDF

Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza 1 września o godzinie 17:00 na cmentarz parafialny przy kościele św. Katarzyny gdzie odmówimy modlitwę i zapalimy znicze na grobie Ułanów poległych w Bitwie na Bożej Górze 1 września 1939 roku.

 

79 rocznica wybuchu II wojny światowej

Email Drukuj PDF

 

1 września członkowie Klubu "GP" w Jastrzębiu-Zdroju, Kibice GKS-u Jastrzębie oraz mieszkańcy naszego miasta oddali hołd uczestnikom tamtych wydarzeń.


O godz. 11.00 na cmentarzu przy kościele św. Katarzyny złożono kwiaty, odmówiono modlitwę oraz zapalono znicze na mogile poległych bohaterskich obrońców Ziemi Jastrzębskiej: starszy ułan Antoni Kumor i ułan Paweł Sterniczuk.


Następnie zapalono znicze oraz modlitwę na mogile cekaemisty Jana Gajdy Jastrzębianina, Który uczestniczył w bitwie na Bożej Górze. Jan Gajda pochowany jest na cmentarzu w dzielnicy Zofiówka.


Na zakończenie udaliśmy się pod pamiątkową tablicę Rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie złożono okolicznościową wiązankę, zapalono znicze i odmówiono modlitwę.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność w tej uroczystości.

CZEŚĆ CHWAŁA BOHATEROM!

 

foto

 

Więcej…
 

74 rocznica Powstania Warszawskiego

Email Drukuj PDF

 

1 sierpnia o godz. 17.00 członkowie "KG" Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju wraz z kibicami GKS-u Jastrzębie uczcili 74 rocznicę Powstania Warszawskiego. Zapalono znicze oraz odmówiono modlitwę za wszystkich uczestników Powstania.

LAST_UPDATED2
 

Spotkanie Klubowiczów - czerwiec 2015

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy wszystkich klubowiczów na comiesięczne spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek 11 czerwca o godzinie 17:00 w małej sali balkonowej restauracji Hawana przy ul. Mazowieckiej w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Podziękowanie

Email Drukuj PDF

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie stawili się w lokalach wyborczych i oddali w wyborach prezydenckich głos na Andrzeja Dudę i przyczynili się do jego zwycięstwa.

 

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL