Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości

Email Drukuj PDF

 


Kolejny już 7 Marsz Niepodległości w Warszawie za nami. W tym roku 11 listopada przypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.W Warszawie odbyły się oficjalne uroczystości na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, w których udział wziął prezydent. Później ulicami stolicy przeszedł Marsz Niepodległości. Według organizatorów udział w nim wzięło ponad 100 tys. osób.

 

 

Należy nadmienić, że jest to drugi Marsz po zmianie władzy w Polsce. Obydwa przebiegły spokojnie, nie odnotowano poważniejszych incydentów.


Rodzi się pytanie, co takiego się stało, że nie płoną budki przed ambasadami, nikt nie rzuca kostkami brukowymi, nie są podpalane wozy transmisyjne jak że "obiektywnych i rzetelnych stacji tvn i polsatu". Dla każdego myślącego polaka odpowiedz na to pytanie jest prosta.  Nie ma co tego  dalej rozwijać. Przytoczę tu tylko słowa pana ministra Błaszczaka "Postawię tezę, że problem nie był w Marszu Niepodległości, tylko dotyczył rządu koalicji PO-PSL, bo wszyscy dokładnie pamiętamy, co działo się w 2011 czy 2013 r. - były burdy, zamieszki.... Do tego dodamy "taśmy prawdy", rozmowy szefa CBA Pawła Wojtunika z wicepremier Elżbietą Bieńkowską, mówią w nich o prowokacjach, jakie były przeprowadzone - zaznaczył Błaszczak. Sytuacja była zła.


Konkurencyjny marsz KOD-u mimo bucznych zapowiedzi przyjazdu tysięcy osób zgromadziło się niespełna 10 tys. uczestników. Przemawiający politycy związani z KOD-em znów snuli marzenia o powrocie do władzy i demokracji w ich wydaniu.
Nasza odpowiedz jest bardzo krótka - wy już nigdy więcej!!!


Na koniec chciałbym wszystkim patriotom z naszego górniczego miasta Jastrzębia-Zdroju podziękować za udział w marszu...

Do zobaczenia za rok.

Z poważaniem Leszek Baran


PS Specjalne podziękowania dla Jednostki Strzeleckiej 1325 z Jastrzębia pełniących wartę w tym dniu przy pamiątkowej tablicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jastrzębiu-Zdroju.