Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Spotkanie z Janem Pospieszalskim

Spotkanie z Janem Pospieszalskim

Email Drukuj PDF

W sobotę 6 października, na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju pod przewodnictwem Leszka Barana, do naszego miasta przybył Jan Pospieszalski - znany muzyk, publicysta i komentator życia społecznego.

Spotkał się z licznie zgromadzonymi w Domu Zdrojowym członkami i sympatykami Klubu Gazety Polskiej z Jastrzębia i innych miast, członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości oraz licznymi przybyłymi gośćmi. Gościem honorowym był Poseł na Sejm RP, Grzegorz Matusiak. Spotkanie cieszyło się bardzo dużą frekwencją, dzięki czemu goście szczelnie wypełnili całą salę.

W swoim wystąpieniu, Jan Pospieszalski, znany między innymi z gry w zespole Czerwone Gitary, Voo Voo, czy prowadzenia programu "Warto rozmawiać", poruszył zarówno zagadnienia najbardziej aktualne, jak i historyczne. Był czas na omawianie bieżących, niezrealizowanych obietnic grupy rządzącej, jak i pochylenie się nad problemem zaniedbań ze strony polskiego rządu wobec katastrofy smoleńskiej. Zgromadzeni goście mogli również zapoznać się z materiałem filmowym z czasów poprzedzających Okrągły Stół, w ramach którego wypowiadali się bohaterowie Solidarności, o których niestety nie możemy dowiedzieć się z głównego przekazu medialnego. To, co mieli do przekazania Ci ludzie, to wskazanie na wartości niezmienne, które można wyrazić hasłem: "Bóg, Honor, Ojczyzna".

 

Więcej w zakładce "Zdjęcia"