Klub Gazety Polskiej w Jastrzębiu-Zdroju

strefa wolnego słowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Category Blog 13 grudnia roku pamiętnego

13 grudnia roku pamiętnego

Email Drukuj PDF

To już 31 lat minęło jak WRON Jaruzelskiego z PZPR-em najechali Polaków czołgami i napełnili więzienia myślącymi inaczej niż nakazywała jedynie słuszna kierownicza siła narodu PZPR. W Nagrodę za to pan Jaruzelski jednym głosem Geremka i spółki został prezydentem PRL, a "siła spokoju", ten od grubej kreski, został premierem. Do prezydentów to mieliśmy szczęście, oto ten zwany "Bolkiem" jak podają historycy siedząc w odosobnieniu gorzały wypił hektolitry, następca Kwaśniewski w Charkowie skarżył się na goleń i zapadł na jakąś filipińską chorobę. Obecny prezydent "Bul" Komorowski podobno hrabia zwalczał krzyż i tępił na wszystkie sposoby Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego, jedynego prezydenta RP, którego my Polacy nie musieliśmy się wstydzić.

Refleksja na tą 31 rocznicę jest taka, że Polska to dziś PO-lska i cały zryw wolnościowy lat 80-tych został przez PO zmarnowany. Premier jako prawą rękę trzyma ministra Michała Boni, który był tajnym współpracownikiem ubeckich służ. Miłośnik WSI obecny prezydent otoczył się ludźmi poprzedniego systemu, dla których krzyż był solą w oku, a raczej jest nadal solą w oku.

Dziś  media za małym wyjątkiem to media na usługach władzy. Dziecko Jaruzela i spółki czyli Okrągły Stół zakłamał stan wojenny po raz drugi bo po raz pierwszy zrobiono to w 81 roku. 31 lat minęło a autorom do dziś nie spadł włos z głowy, cóż dla A. Michnika i jego gazety Jaruzelski, Kiszczak i Spółka to ludzie honoru i oczywiście dla wszystkich mediów POpodobnych.

Kluby Gazety Polskiej są nadzieją, że prawda o tych odległych czasach, ale i o tym co dziś robi rząd i prezydent, będzie docierać do co raz większej liczby gnębionych obywateli Polski

 

"Cienia i wolności nie przydepniesz butem"